Logo SDH Křešice

SDH Křešice

Nádražní 161
411 48 Křešice u Litoměřic
E-mail: hasici@sdhkresice.cz
http://www.sdhkresice.cz/

Krizové hlášení, výstraha ČHMÚ na silné bouřky - 10. 6. 2019 - 12. 6. 2019!

Očekává se výskyt velmi silných bouřek doprovázených kroupami, přívalovými srážkami s úhrny kolem 50 mm a nárazy větru kolem 70 km/h.

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Lámání větví stromů nebo i vyvracení stromů, možné škody na majetku a elektrickém vedení. Nebezpečné podmínky pro chodce i pro řízení motorových vozidel. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem, úrazu padajícími a poletujícími předměty a kroupami. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

Zdroj informací:„http://p­ortal.chmi.cz/fi­les/portal/doc­s/meteo/om/vys­trahy/index.html“:

Přidal Michal Mančal v pondělí 10. června 2019 v 16.17:42.

Přidejte komentář k této aktualitě. Zatím 0 komentářů. Sdílej na Facebooku

Přiložené soubory k této aktualitě

Obrázek -
Varování 10.6._12.6.2019.png, otevřít!
  • Velikost 119,79 KB, počet stáhnutí: 0
  • Přidáno v pondělí 10. června 2019 v 16.17:43

Zpět na začátek stránky ↑