Logo SDH Křešice

SDH Křešice

Nádražní 161
411 48 Křešice u Litoměřic
E-mail: hasici@sdhkresice.cz
http://www.sdhkresice.cz/

Výroba nového mechanismu pro terče

  • Datum: v pondělí 28. června 2010 až v sobotu 3. července 2010

Na jaře jsme přeměnili naše dosavadní plnící terče na sklopné, abychom je mohli používat s časomírou. Na posledním tréninku před naší noční soutěží, kde měly mít terče premiéru, jsme zjistili, že mechanismus dost oslabil a kolikrát stačila pouze rána proudem do desky a magnet držící záklopku pro proud se rozpojil a zastavil čas. Na poslední chvíli jsme se tedy rozhodli pro další úpravu, nyní totální.

Abychom neodřezávali celou nádržku na vodu, nechali jsme si nařezat desku novou pro úplně jiný sklopný mechanismus. Použili jsme hasičskou Extraligou doporučený systém sestřelovacích válců. V průběhu týdne nám Jirka nařezal železné profily, Lukáš je povařil dohromady a pan Černý připravil válce a jejich držák. Ve čtvrtek a v pátek nám Tomáš Zavázal pomohl se svou svářečkou připevnit šrouby držící desky na nohách a podpěry pro celou konstrukci. MilanTomášem poupravili ještě nohy pro nové desky a připevnili je. Milan průběžně ještě připravoval světla a kontakty pro časomíru. Vašek přisilikonoval magnetické protikusy kontaktů k válci a děvčata s Michalem vytvořili kruhy na deskách.

Lidí a pracovní síly se na této verzi terčů vystřídalo dost a všem patří velký dík, protože na noční soutěž byly terče připraveny. Doufejme, že tyto úpravy jsou poslední. Zbývá ještě provést detaily v podobě důkladného zatěsnění elektroinstalace a doladění tvrdosti terčů.

50.524314.2153

Této činnosti se zúčastnili tito členové: Černý Vladimír, Čížková Klára, Mančal Michal, Musiňski Lukáš, Opava Václav, Ottová Tereza, Pála Milan, Pelhřimovský Tomáš, Táboříková Zuzana a Zavázalová Nikola.

Přidal Milan Pála ve čtvrtek 8. července 2010 ve 22.12:55.

Přidejte komentář k této činnosti. Zatím 0 komentářů. Sdílej na Facebooku

Fotografie k této činnosti

Fotka
Fotka
Fotka
Fotka
Fotka
Fotka
Fotka
Fotka
Fotka
Fotka
Fotka

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět na začátek stránky ↑