Logo SDH Křešice

SDH Křešice

Nádražní 161
411 48 Křešice u Litoměřic
E-mail: hasici@sdhkresice.cz
http://www.sdhkresice.cz/

Krizové hlášení, výstraha ČHMÚ na velmi silný vítr - 9. 2. - 11. 2. 2020!

Krizové hlášení, výstraha ČHMÚ na silný vítr – 9. 2. – 11. 2. 2020!

Upozorňujeme na výstrahu vydanou Českým hydrometeorolo­gickým ústavem na vysoký stupeň nebezpečí před jevem: velmi silný vítr!

Výstraha týkající se našeho okresu platí od 9. 2. 18:00 do 11. 2. 2020 18:00.

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Jsou očekávána poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a některých budovách. Možné přerušení elektrického vedení. Ztížená chůze, nebezpečí úrazů a ohrožení životů uvolněnými předměty, zlomenými větvemi nebo vyvracenými stromy. Komplikace v dopravě z důvodu silných poryvů větru a popadaných stromů, neprůjezdnost komunikací, možnost převrácení prázdného nákladního automobilu. Doporučuje se sledovat vývoj situace na internetu ČHMÚ www.chmi.cz a ve sdělovacích prostředcích, sledovat dopravní zpravodajství. Zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Omezit pohyb venku i jízdy autem. Nezdržovat se a neparkovat zejména v okolí starších budov, v blízkosti větších stromů a vysokých stožárů. Nechodit do lesa a nepřibližovat se k spadlým drátům elektrického vedení. V případě nutnosti jízdy jet maximálně opatrně a pomalu. Na horách omezit vycházení a nevydávat se na túry. Dodržovat pokyny Horské služby.

Doporučujeme občanům, aby se na tento jev s předstihem připravili. Je lepší být připraven, než-li překvapen. V případě náhlé změny situace nebo vydání nové výstrahy budeme informovat.

Přidal Michal Mančal v pátek 7. února 2020 v 18.02:23.

Přidejte komentář k této aktualitě. Zatím 0 komentářů. Sdílej na Facebooku

Přiložené soubory k této aktualitě

Obrázek -
Krizové hlášení_CHMI_únor 2020.png, otevřít!
  • Velikost 146,05 KB, počet stáhnutí: 0
  • Přidáno v pátek 7. února 2020 v 18.02:24
Obrázek -
image.png, otevřít!
  • Velikost 26 KB, počet stáhnutí: 0
  • Přidáno v pátek 7. února 2020 v 18.02:24

Zpět na začátek stránky ↑