Průběh lednových povodní

Stav vodních toků v průběhu povodní

Připravil jsem dva obrázky, které shrnují průběh lednových povodní v Mělníce a v Litoměřicích na Labi.

Stejně, jak se zvedala hladina vody a rostlo napětí občanů, stoupala i návštěvnost našich stránek, především tohoto zpravodajství a povodní obecně.

Všechny obrázky jsou níže na stránce k dispozici v plné velikosti.

Středa 10:13

Vyčerpávali jsme vodní laguny a sklepy.

Úterý 12:27

Začali jsme rozebírat protipovodňovou stěnu v Nučnicích.

Pondělí 11:00

Jak Labe v Mělníce po soutoku s Vltavou, tak Labe v Litoměřicích po soutoku s Ohří si drží po několik hodin stejný stav. To jsou dobré zprávy.

Za fotografie z pondělí děkuji Janě Musiňské.

Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka

Neděle 17:00

I přes stagnaci hladiny v Mělníce Labe v Litoměřicích stále stoupá. Bohužel stoupá hladina i u nás. Nadále platí, že všechny důležité informace se naši občané dozví z obecního rozhlasu.

Neděle 14:00

Vůbec poprvé od začátku povodní hladina Labe v Mělníce, podle které se řídí i naše obec, klesla. Sice jen o dva centimetry na 569 cm, ale i tak je to signál, že další vzestup hladiny by měl být mírný. Kulminace se podle informací obecního úřadu očekává stále kolem šesté hodiny večerní.

Neděle 12:00

Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka

Neděle 9:00

Podle informací z protipovodňového zasedání na obecním úřadě z dnešního rána by hladina mohla stoupnout ještě o 10 cm. Současná výška Labe v Mělníce, podle kterého se řídí i naše obec, je 571 cm.

Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka

Sobota 16:00

Z preventivních důvodů jsme dostali svolení o postavení protipovodňové zdi v úsecích, kde by hrozilo zaplavení hlavní komunikace číslo 261 jdoucí přes Křešice a Nučnice. Ostatní části zdi jsme nemohli postavit vzhledem k tomu, že stavba není dokončena a hrozilo by prudké zaplavení jediným volným, nedostavěným, místem přes Blatenský potok a možné narušení statiky mostu. U postavené zdi jsme drželi hlídky.

Sobota 10:00

Labe stále neutěšeně stoupá.

Sobota 9:00

Ve tři hodiny ráno byl na Labi v Litoměřicích dosažen 3. stupeň. V 9 hodin byl i u nás 3. stupeň vyhlášen. O dalším průběhu budou občané informováni především obecním rozhlasem.

Fotka Fotka Fotka

Pátek 24:00

Podle současné vzestupné tendence Labe se dá očekávat, že během několika málo hodin bude dosažen 3. stupeň povodňové aktivity. O této skutečnosti by měli být občané Křešic, podle informací obecního úřadu, informováni obecním rozhlasem a tónem sirény.

Pátek 17:00

Voda stále stoupá. Byli jsme pytlovat v Zahořanech a zabezpečit trafiku u Labe.

Fotka Fotka Fotka Fotka

Pátek 11:58

Na Labi byl v pátek před polednem vyhlášen druhý povodňový stupeň. Z toho důvodu platí „Povodňové ohrožení (extrémní stupeň nebezpečí)“ (viz http://portal.chmi.cz/portal/dt?…).

Fotka Fotka Fotka Fotka

Pátek 10:43

V našem kraji bylo včera vyhlášeno „Povodňové ohrožení“ (viz http://pocasi.chmi.cz/index.html/) platící do odvolání.

V Litoměřicích úroveň Labe kolísá na hranici druhého povodňového stupně (viz http://www.pla.cz/…reni_223.htm), což pro nás znamená, že se Labe v Křešicích vylilo na snížených místech ze svých břehů, především tradičně kolem multifunkčního hřiště. Stejně tak Blatenský potok v sadě se rozlil.

Přidal Milan Pála v pátek 14. ledna 2011 v 11.43:54.

Přiložené soubory k této aktualitě

melnik-labe-povodne-leden-2011.png, otevřít!
  • Velikost 7,9 KB, počet stáhnutí: 596